آلاچیق چادری | قیمت انواع آلاچیق پارچه ای ثابت و متحرک | سیبا تی اس

0

آلاچیق چادری فضایی نیمه باز است که بیشتر عملکردی تفریحی دارد که با نام سازه های غشایی یا آلاچیق پارچه ای نیز شناخته شده است. در واقع آلاچیق چادری سر پناهی زیباست که به عنوان پوشش فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال در پارک های عمومی، فضاهای بزرگ و غیره اطاقک هایی بدون دیوار و پنجره که کاملا با مصالح ساختمانی بنای منازل متفاوت میباشد، ساخته میشود که این آلاچیق آماده نقش نوعی سایبان ورودی و یا استراحتگاه موقت برای عابرین را دارد. برای ساخت آلاچیق چادری معمولا جایی را که از نظر چشم انداز و زیبایی منطقه برخوردار باشد، مورد توجه قرار میدهند و بطور کلی به دو حالت آلاچیق چادری ثابت و آلاچیق چادری متحرک تقسیم میشوند که در ادامه به شرح مختصری از آنها میپردازیم.

انواع آلاچیق چادری

 • آلاچیق ثابت

همانطور که در بالا اشاره کردیم سایبان آلاچیقی یا همان آلاچیق چادری به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم شده است که نوع متحرک آن نیز به تنهایی دارای دو نوع میباشد. اما منظور از آلاچیق چادری نوع ثابت ، سایبان هایی میباشند که ثابت است و قابل تحرک نیست به این منظور که سایبان، قابل بالا یا پایین بردن نیست.

 • آلاچیق متحرک

آلاچیق پیش ساخته متحرک خود به دو مدل آلاچیق متحرک دستی و برقی تقسیم میشود که در نوع دستی آن برای بالا یا پایین بردن آن از یک میل لنگ استفاده میشود اما نوع برقی آلاچیق چادری متحرک دارای موتوری میباشد که وظیفه آن بالا و پایین بردن آلاچیق است که میتوان حرکت موتور را توسط یک ریموت کنترل کرد.

مدل های آلاچیق پارچه ای

آلاچیق های چادری دارای انواع مختلفی از جمله تک پایه از بغل، تک پایه از وسط و چند پایه میباشند که هر کدام از انواع آلاچیق چادری دارای کاربردی متفاوت است که در ادامه درباره هر کدام  توضیحات مختصری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 • آلاچیق تک پایه از بغل

آلاچیق چادری تک پایه از بغل وسیله ای بسیار مناسب برای مسافرت، تفریحگاه، فضای بیرون ویلا، کنار دریا، تراست منزل و غیره میباشد. این آلاچیق دارای سه پایه و یک لوله نگه دارنده است که سطح پوششی این نوع آلاچیق محدود میباشد. همچنین لازم است بدانید که آلاچیق چادری تک پایه از بغل با توجه به میزان وزش باد طراحی و ساخته میشود.

 • آلاچیق تک پایه از وسط

این نوع آلاچیق جزو پرکاربردترین محصولات سازه های چادری در فضای باز میباشد. برای مثال در فصول گرم برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع آلاچیق چادری پایه وسط دارای یک پایه دایره ای شکل در مرکز و با قطر ۲.۷ متر میباشد. تمامی بدنه و اتصالات آن نیز جنس آلومینیوم بوده که علاوه بر استحکام بالا دارای وزن کم و ضد زنگ میباشد. این آلاچیق دارای ویژگی تغییر زاویه ( آلاچیق تاشو ) و مکانیزم باز و بسته شدن آن قرقره ای بوده که ساده و استفاده از آن راحت است.

 • آلاچیق چند پایه

این آلاچیق برای پوشش محیط هایی با متراژ بالا کاربرد دارد. طراحی آلاچیق چادری چند پایه میباست طوری باشد که به دلیل استفاده پایه های نگه دارنده سازه از اطراف، دارای استحکام مناسبی بوده و همچنین در این نوع از آلاچیق ستون مرکزی را میتوان حذف نمود که این کار آسیبی به آلاچیق نخواهد رساند. در ادامه به بررسی مدل های آلاچیق چادری میپردازیم .

اشکال آلاچیق چادری

در این قسمت میخواهیم درباره انواع آلاچیق پارچه ای از لحاظ شکل ظاهری از قبیل آلاچیق چادری کششی، کششی چند وجهی، خیمه ای، چتری و سفارشی توضیح دهیم.

 • آلاچیق کششی

از این نوع آلاچیق در روف گاردن ( باغ بام ) و دیگر اماکن عمومی و خصوصی استفاده میشود و در واقع بیشترین کاربرد این نوع از آلاچیق چادری در همین فضا میباشد. همچنین این نوع از آلاچیق مناسب برای ایجاد سایه بوده که فرم آلاچیق کششی به وسیله کشش پارچه به طرفین بیرونی سازه ایجاد میشود و طرفین بیرونی سازه چادری میتواند دارای چندین وجه نیز باشد.

 • آلاچیق چند وجهی

ابعاد و فرم آلاچیق چادری چند وجهی با توجه نوع کاربرد و موارد استفاده آن انتخاب میشود. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم فرم این آلاچیق ها به وسیله کشش پارچه قابل تغییر خواهد بود و لازم است بدانید که آلاچیق های پارچه ای در فرم های کششی به چند وجه و فرم های مخروطی و فرم های سفارشی تولید میگردد که در ادامه توضیحات بیشتری درباره این آلاچیق پارچه ای خواهیم داد.

 • آلاچیق خیمه ای

اجرای آلاچیق خیمه ای به دو صورت تک پایه و چند پایه صورت میگیرد که آلاچیق تک پایه بیشتر در محیط هایی که عوامل محیطی مانع از اجرای پایه های متعدد در آن میشوند کاربرد دارد و همچنین این آلاچیق ها معمولا در ابعاد کوچکتری نسب به دیگر آلاچیق چادری اجرا میشود. بطور کلی آلاچیق تک پایه نوع خیمه ای بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

 • آلاچیق چتری

آلاچیق چادری چتری از لحاظ معماری جلوه زیبایی دارد که تا به امروز مورد پسند همگان قرار گرفته است. این آلاچیق دارای یک ستون مرکزی و شش دستک فلزی فرم است که توسط اتصالات مخصوص با پوشش کروم به دستک ها متصل میگردد. در آلاچیق چتری از پارچه مقاوم از نوع PVC و پلی استر که دارای خاصیت ضد اشعه UV میباشد استفاده شده که این پارچه در اثر شرایط جوی دچار تغییر رنگ و افت کیفیت نمیشود.

 • آلاچیق سفارشی

این نوع از آلاچیق چادری میتواند دارای ابعاد و فرم های گوناگونی باشد که با توجه به ابعاد و فرم محل نصب سازه ساخته میشوند. لازم به ذکر است جهت نصب آلاچیق چادری سفارشی با هماهنگی و تایید کارفرما و همچنین متناسب با فعالیت آن ها انجام میشود. بنابراین با انتخاب این مدل از آلاچیق پارچه ای دقیقا آلاچیقی متناسب با سلیقه خود خواهید داشت.

کاربرد آلاچیق پارچه ای

 • از این سازه میتوان در فضاهای باز مثل پارک و اماکن عمومی برای ایجاد سطح سایه استفاده کرد.
 • آنها را میتوان در روف گاردن و حیاط های خصوصی نصب کرد.
 • آلاچیق چادری را میتوان را در صورت نیاز جابجا نمود.
 • میتوان در زمین های ورزشی نیز برای ایجاد پوشش استفاده نمود.
 • میتوان در ابعاد کوچک و سبک برای باز و بسته کردن سریع و جابه جایی آسان تولید کرد.
 • در رستوران ها برای ایجاد سقف برای هر میز استفاده میشود.

قیمت آلاچیق چادری

در مجموع جهت تعیین قیمت خرید آلاچیق چادری باید یکسری موارد را از جمله این موارد فرم پارچه، جنس پارچه، ابعاد سازه، ارتفاع و دوخت در نظر گرفت. با بزرگتر شدن ابعاد سازه و ثابت ماندن جنس پارچه قیمت آن کاهش مییابد اما با بزرگتر شدن سازه باید برای تامین مقاومت، جنس پارچه تغییر کند که همین موضوع باعث تغییر قیمت این سازه میشود. مجموعه سیبا تی اس به عنوان طراح و سازنده آلاچیق چادری آماده همکاری و ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی میباشد.

لطفا به این مطلب رای دهید

96%

96%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  9.6

 • امتیاز کاربران (3 رای)

  5.6

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید